מתהפכים וזוחלים. כפר אז"ר 17.10.18

שיעור 3

היי בנות!! 

התעוררות בוקר

התחלנו בשגרה שלנו, קצת לעורר את התינוקות, את הגוף (וגם אותנו :))
טפיחות על בית החזה "האוטו שלנו"
שפשופים של בית החזה
תנועות ארוכות מלטפות מהכתפיים ועד לבהונות, וממרכז בית החזה עד לקצות האצבעות
הקפצות של האגן "בים בם בם"
ניעות עדינות מהקרסוליים "אמא יקרה לי"
מעבר לשכיבה על הצד, טפיחות ושפשופים של הצד, השכמה והכתף

גלגול ג'ודו

בשכיבה על הבטן, אנחנו יושבות מאחוריהם. מכניסים יד ימין שלנו, מתחת ליד ימין שלהם, ואוחזים באזור הזרוע השמאלית העליונה והשכמה. שורש כף היד נוגע בבית החזה. מתחילים לגרור את הכתף לכיוון בית החזה, עד להעברת משקל, הנחת הראש ושכיבה על הצד. מוסיפים את היד השנייה שלנו: דורש מעט קורדינציה, אבל עם תרגול הכל אפשרי 🙂 
שוב משחילים את יד ימין שלנו מתחת ליד ימין שלהם, אוחזים בזרוע הנגדית. עכשיו עם יד שמאל שלנו, אוחזים ברגל ימין שלהם, ומקרבים את יד שמאל של התינוקות לרגל ימין. בצורה הזאת הכפיפה יותר גדולה, ולכן הם מניחים בקלות את הראש בשכיבה על הצד. משם מגלגלים לגב, ומקרבים יד ורגל "טוק טוק טוק" לעשות לשני הצדדים, הדגש הוא לאט, לחכות להנחת הראש בשכיבה על הצד. אפשר ממש עם היד שלנו לגעת בבית החזה ולגרות אותו לכפיפה. החלק המשמעותי פה הוא לימוד הכפיפה, והנחת הראש מתוך הכפיפה.

העברות משקל על הכדור

התחלנו על הכדור מתנועה על הבטן- קדימה אחורה, מעט הקפצות, כל זה כשאנחנו ממש רוכנות מעליהם לתת להם תחושת ביטחון. הפכם השתמשנו בכדור על מנת להוריד מתח שרירי, ולהוביל להרפייה. לכן הכל היה ממש לאט וקרוב לגוף שלנו.
עכשיו הנענו אותם במעגלים- לחשוף את מערכת שיווי המשקל לתנועה, ולעודד כניסה של רפלקסים של שיווי משקל לאיזון הגוף לקו האמצע.
משם עברנו ממש להטייה הצידה של הגוף, כשהיד הקיצונית תומכת לאורך הגוף. אנחנו מצפות לראות איזון של הראש, כפיפה צידית, וכיפוף של הרגל. אם אין אנחנו עוזרות להם ע"י ביסים קטנים לצד הגוף וכיפוף של הרגל

 לונה פארק
חזרנו על הלונה פארק, משבוע שעבר
 
תנועה עם עצירות
שמנו מוסיקה כייפית ורקדנו עם התינוקות על הידיים,  כשכל כמה דקות, עוצרים בבת אחד את כל הגירוים: מוסיקה, תנועה וקשר עין, ומייצרים שקט מלאכותי. אחרי כמה שניות סופרים עד 3 וממשיכים לרקוד. הרעיון הוא לייצר הפסקות ברורות של עשייה מול חוסר עשייה, כדי ללמד את המערכת להיות קשובה ולצפות למה שהולך לקרות.
 
רחצת תינוקות
את התרגיל הזה אפשר לעשות בכל מקום ובכל זמן. הפשיטו את התינוק וחשפו אותו  למגעים של טקסטורות שונות- חיתול, ספוג רחצה ואפילו ליפה (בעדינות). 
שפשפו חלש וחזק , מהר ולאט. 
הרעיון הוא לחשוף את התינוק למגע על פני העור בכל חלקי גופו על מנת שיכיר את גופו, ובבוא העת ידע להשתמש בו בייצור תנועה מאורגנת.
 
זה הכל
שיהיה סופשבוע נפלא!!
נתראה בשבוע הבא
ורד
עוד בנושא :
צור קשר
שאלות? התייעצות?
צור קשר

פנו אלי בשאלות והתייעצות:קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני