מתהפכים בכיף. שיכון וותיקים 12:00 6.8.18

שיעור 6 ואחרון…

אימהות יקרות, אתמול היה השיעור האחרון שלנו, והיה שיעור מרגש במיוחד.
אני רוצה להודות לכן על ההשקעה וההתמדה, משבוע לשבוע, שהגעתן, הקשבתן, תרגלתן. זה לא מובן מאיליו מבחינתי ואני מאוד מעריכה את זה.
אני מאחלת לכולכן הרבה הצלחה בהמשך, בחזרה לעבודה, וגם למי שנשארת עוד בבית, שתזכו לגדל את הקטנטנים שלכן בנחת, ולהינות מהדרך!

הושטת יד בשכיבה על הבטן על הפופים

הנחנו את התינוקות בשכיבה על הבטן על פופים במרכז החדר.
עם צעצועים עודדנו אותם לנתק כל פעם יד אחת ולהושיט אותה קדימה לצעצוע. בכדי לעשות זאת, התינוקות צריכים להעביר משקל לצד אחד, לנתק את היד הנגדית ולהתארך כדי להגיע לצעצוע. זהו אחד ממרכיבי התנועה של הזחילה, וקשה יותר לביצוע מאשר בשכיבה על הבטן.

סיבוב סביב ציר

בשכיבה על הבטן, עם צעצוע, גירינו את התינוקות לסיבוב מאורגן סביב ציר. כזה בו התינוק נשען על המרפק, ונעזר ברגל הנגדית כדי לגרור את עצמו על הגחון בתנועה המזכירה מחוגה. הגירוי המדוייק לתנועה הוא הצגה של הצעצוע מלפנים ליצירת עניין, ואז מתחילים לאט להעביר את הצעצוע הצידה וקרוב מאוד לגוף, ליצירת התנועה הנכונה.

מנשאי גב
תהליך של תנועה לתינוקות, ותהליך של הקשבה חושית עבור האימהות. עבורם- הם במקום הכי טבעי, נישאים על ידיכן, קרוב קרוב ורואים את העולם. עבורכן- ללמוד לחוש אותם לא דרך העיניים… כולם נהנו ושיתפו פעולה והיה פשוט מקסים!! 
אני מאוד ממליצה, החל מגיל 5 חודשים לשאת את התינוקות על הגב. יש היום המון מנשאים שהופכים את המשימה לממש קלה. זה טוב לגב שלכן, ומעולה להתארגנות השלד והשרירים שלהם. ממליצה בחום.
 
ועוד כמה דגשים שלי להמשך הדרך:
 
מלא מלא מגע
הדבר שהכי הייתי רוצה שיישאר לכן ממני, ותקחו אותו לכל קשר (אימהי, זוגי, חברי) שיהיה לכן בעתיד, הוא שלמגע יש יכולות קסם. הוא יקרב לבבות מרוחקים, הוא יעצים מילים, הוא ייתן ביטחון, ירגיע כאב פיזי ורגשי, יעזור להפחית מתחים, וייצור אינטימיות. במהלך הסדנה נחשפנו להמון סוגי מגע: עמוק, קליל, טפיחות, שפשופים, דגדוגים, ליטופים, מרקמים שונים, ועוד ועוד. כשיש קושי, לדוגמה התינוק לא נינוח, עייף, לא מבינים מה הוא רוצה, לפעמים פשוט לשבת על הרצפה ולהקפיץ את האגן, לטפוח על בית החזה יעשה קסם. יחזיר אותנו ואותו לכאן ועכשיו, ומשם נוכל לתת מענה לקושי.
 
תנועה תנועה תנועה
לא היה שיעור אחד שלא רקדנו עם הקטנים על הידיים, בהמון וריאציות שונות ומשונות. חוויית ה תנועה היא קריטית להתפתחות תקינה. כשהם קטנטנים זה מרגיע, מחזיר לרחם, אח"כ מתפתחים רפלקסים של שיווי משקל, איזון הגוף לקו האמצע, בהמשך התינוקות לומדים לשלוט בתנועה ובהעברות המשקל, והיום הוספנו אלמנט חדש של רפלקס בלימה. רפלקס חשוב ביותר השומר על הראש ומרכז הגוף במקרים של נפילה. מי שזוכרת, דיברתי הרבה מאוד על תנועה גם בהקשר של תחושת ביטחון, התמודדות עם שינויים (במרחב ובנפש), התמודדות עם נפילה ואיבוד שליטה – עניינים עמוקים מאוד, שיושבים על הבסיס המוטורי – רגשי של יכולת התינוק להרגיש בטוח בחויית התנועה
אז… שימו מוסיקה ופשוט תרקדו איתם. תיפלו יחד ולבד, תעבירו משקל ובעיקר תהנו 🙂
 
מאחלת לכולכן המון הצלחה בהמשך הדרך, כניסה למסגרת /מטפלת וחזרה לעבודה.
אני כמובן אעדכן כשתיפתח סדנת ההמשך שתעסוק בזחילה על 6 ומעבר לישיבה 🙂
ואם לא יסתדר, ניפגש בילד הבא…
חיבוק גדול
ורד
עוד בנושא :
צור קשר
שאלות? התייעצות?
צור קשר

פנו אלי בשאלות והתייעצות:קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני