מתהפכים בכיף. וותיקים 11:00 12.7.18

שיעור 4

היי בנות. היום היה השיעור הרביעי, והיינו בהרכב מאוד מצומצם  😯 

שינה

התחלנו את השיעור בשיח על שינה. 
אני מאוד ממליצה להקפיד על סדר יום בגיל הזה, להשכיב לישון בשעות קבועות, לקיים טקס לפני שנת היום ושנת הלילה.
בזמן ההשכבה, לנתק אוכל מהקשר ההירדמות. למי שמאוד תלוי בהנקה או בקבוק, לנסות להפסיק לפני שנרדמים ולתת במקום חיזוק אחר, כמו מגע וקול. מעל גיל חצי שנה, נעדיף לראות (בתנאי שהתינוק אוכל טוב במהלך היום, נינוח, מתפתח, חיוני ושומר על עקומת הגדילה שלו) 2 הנקות: לפני ואחרי ה"לילה הביולוגי": בסביבות 23:00, ובסביבות 05:00. כדי להפסיק הנקות בלילה: למאכילות בתמ"ל, מומלץ להפחית 15 מ"ל כל יומיים. ולמניקות: 1- להוסיף 15 דקות במרווח בין הנקה להנקה כל יומיים, או לתזמן את ההנקה ולהוריד חצי דקה כל יומיים.

זחילת גחון

היום התחלנו לדבר על נושא זחילת הגחון. זהו שלב מאוד משמעותי מהרבה היבטים: מההיבט הסנסו-מוטורי, תינוק שמצליח לזחול על הגחון, אני יודעת בוודאות שרכש את כל מרכיבי התנועה שהיה צריך לרכוש עד היום. היבט נוסף של הזחילה הוא תפישת העומק- ככל שהתינוק חוקר את המרחב שסביבו תפישת העומק הולכת ונבנית, והוא לומד לאמוד מרחקים, ולדעת כמה אנרגיה הוא צריך להשקיע כדי להגיע ממקום למקום. בהיבט ההתנהגותי-רגשי, הזחילה שקולה להנפת דגל העצמאות. התינוק בוחר בעצמו לאן הוא רוצה להגיע, באיזה כיוון ובאיזה קצב. הוא בוחר הרבה פעמים להתרחק מהדמות המטפלת, ואלו שלבים חשובים בהיבט הזה.
גיל 7 חודשים הוא הגיל הממוצע לתחילת הזחילה על הגחון, כשלרוב היא נערכת כחודש במהלכו התינוק מתחיל גם לתרגל עליה על 6, העברות משקל על 6, ואפילו צעדי זחילה ראשונים.

הושטת יד והתארכות

צעצועים גדולים- אחלה משחק לשלב הזה – השכבנו את התינוקות על הבטן, מול צעצוע גדול. היתרון בצעצוע גדול הוא שהם לא יכולים לקחת אותו ולהתהפך איתו לגב. אז הוא "מכריח" אותם להישאר על הבטן, לייצר העברות משקל, להושיט ידיים ובעצם משכלל את השהייה על הבטן כהכנה לזחילת הגחון. 
הנחנו את הצעצועים ממש מעבר להישג ידם של התינוקות. דרך כיפוף הברך עזרנו להם להעביר משקל לצד אחד- כך קל יותר לנתק את היד הנגדית, ונוצר הקשר בין האלכסונים של הזחילה. הנחנו את כף היד שלנו כקונטרה לכף הרגל שלהם, ופשוט חיכינו לדחיפה.
כמובן שמומלץ לעשות לשני הצדדים

שיהיה סופשבוע מקסים
מזכירה שבשבוע הבא אנחנו נפגשים ביום שני, באותה השעה
ורד

עוד בנושא :
צור קשר
שאלות? התייעצות?
צור קשר

פנו אלי בשאלות והתייעצות:קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני